Miły zakątek, gdzie rzeki początek...

  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto1.jpg
A A A

7 grudnia miało miejsce niecodzienne spotkanie przygotowana przez Radę Sołecką.  Dzieci z naszej szkoły i przedszkola zebrały się w odnowionym budynku strażnic, by przez kilka magicznych godzin zostać pomocnikami świętego Mikołaja. 

 „Zaprosiliśmy Was tutaj dzisiaj, gdyż chcielibyśmy, abyście poczuli się jak pomocnicy Świętego Mikołaja. Zbliża się spotkanie opłatkowe dla seniorów, Waszych dziadków, babć, a często i pradziadków i to dla nich Wy tutaj, dzisiaj przygotujecie z tej okazji niespodzianki. Za chwilkę otrzymacie pierniki, które będziecie mogli udekorować, jak tylko Wasza wyobraźnia Wam podpowie. Po cichu Wam powiem, że zaprosiliśmy też pewnego gościa, który obejrzy Wasze prace i jak mu się spodobają to może i dla Was będzie miał małe niespodzianki” - mówiła Renata Kulka, członek Rady Sołeckiej Starej Obry. 

Nasi najmłodsi milusińscy ochoczo wzięli się do pracy. W ruch poszedł kolorowy lukier, posypki i perełki, spod rąk wychodziły cudeńka a buźki robiły się coraz bardziej kolorowe i uśmiechnięte, bo jak tu nie spróbować, choć jednego pysznego dzieła. Starsze dzieci miały  za zadanie przygotować kartki Bożonarodzeniowe. Prace dzieci spodobały się oczekiwanemu gościowi z białą brodą, gdyż każdego swego pomocnika obdarzył słodkim upominkiem , a na pamiątkę swojej pracy maluszki otrzymały też kolorowe własnoręcznie udekorowane pierniczki. „Zależało nam, aby dzieciaki nie tylko przyszły na typowe spotkanie z Mikołajem,  gdzie otrzymują prezenty ale, żeby one też mogły zrobić coś dobrego dla innych. W związku z tym, że lokal jest mały podzieliliśmy ich na dwie grupy, młodsi dekorowali pierniki a starsi mogli wykazać się inwencją tworząc kartki świąteczne dla naszych seniorów” wyjaśniał sołtys Sławomir Patryniak.