Miły zakątek, gdzie rzeki początek...

  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto1.jpg
A A A

Spotkanie opłatkowe Stara ObraUroczyste spotkanie opłatkowe dla seniorów z terenu naszej wsi, zorganizowane przez Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich odbyło się 13 grudnia. Na przybyłych czekały świątecznie udekorowane stoły, na których królowały przyozdobione pierniczki oraz kolorowe kartki z życzeniami przygotowane przez dzieci.

 Jak co roku najwięcej wzruszeń przyniósł moment łamania się opłatkiem. A gdy już wszyscy złożyli sobie życzenia, przy kawie i domowym cieście, zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez nauczycielki i dzieci z naszej Szkoły Podstawowej. Życzenia zebranym złożył obecny na uroczystości proboszcz Jacek Pochanke mówiąc: „Wydarzenia narodzenia pańskiego obchodzimy uroczyście, gdyż przypomina nam ono że Bóg przychodzi do nas, jest blisko nas i to jest powodem naszej radości, ale powinniśmy starać się, szczególnie w tym roku, który nadchodzi, roku miłosierdzia, być dla siebie lepsi, otaczać się miłością i  miłosierdziem (…) Życzę Wam moi drodzy z okazji tych świąt i zbliżającego się Nowego Roku, nie tylko łask Bożych, ale również tego byśmy nawzajem okazywali sobie coraz więcej miłości i miłosierdzia”. Życzenia zebranym złożył również obecny na uroczystości burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp Maciej Bratborski. Po zakończonym spotkaniu, dla wszystkich jego uczestników, odbyła się prezentacja odnowionych pomieszczeń strażnicy.