Miły zakątek, gdzie rzeki początek...

  • foto1.jpg
  • foto3.jpg
  • foto2.jpg
A A A

Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) powstało w Starej Obrze w latach 50-tych ubiegłego wieku. Przez kolejne lata panie z naszej miejscowości spotykały się, wymieniały poradami i doświadczeniami, ale przede wszystkim wspierały i brały czynny udział w różnego rodzaju imprezach organizowanych w Starej Obrze i na terenie gminy Koźmin (obecnie Koźmin Wielkopolski). Miejscem spotkań pań należących do KGW był wówczas m.in. Klub Rolnika „NATASZA”, w którym toczyło się życie kulturalne wsi.

Przemiany jakie zachodziły w latach 90-tych spowodowały, że zlikwidowano Klub Rolnika, a KGW zawiesiło swoją działalność.

Potrzeba spotykania się i organizowania wspólnych przedsięwzięć nie zanikła jednak wśród mieszkanek Starej Obry i dlatego we wrześniu 2011 roku postanowiły one wznowić działalność KGW. Impulsem do podjęcia takiej decyzji była również budowa sali kulturalno-rekreacyjnej, która stała się miejscem spotkań pań z KGW.

Obecnie do Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Obrze należy 35 pań, które nie tylko  spotykają się razem, ale również biorą czynny udział w niemal wszystkich imprezach organizowanych w naszej miejscowości. Ponadto panie z naszego KGW z sukcesem uczestniczą w imprezach i konkursach organizowanych nie tylko na terenie gminy Koźmin Wielkopolski, ale również na obszarze województwa wielkopolskiego. Świadczyć o tym może choćby zajęcie I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Wieprzowiny, gdzie przygotowane przez nasze panie żeberka na ciepło okazały się prawdziwym rarytasem.

Aktualnie w skład zarządu KGW w Starej Obrze wchodzą:

  • Natalia Grześkowiak - przewodnicząca
  • Agnieszka Cugier - zastępca przewodniczącej
  • Anna Kasałka - sekretarz
  • Małgorzata Janiec - Foltynowicz - skarbnik.

Dane kontaktowe:
Natalia Grześkowiak
Stara Obra, ul. Witosa 6
tel. 664 599 939
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.