Miły zakątek, gdzie rzeki początek...

  • foto2.jpg
  • foto1.jpg
  • foto3.jpg
A A A

W słoneczny weekend na przełomie września i października (30.09 - 1.10.2017r.) odbyła się wycieczka krajoznawcza na Dolny Śląsk zorganizowana przez Radę Sołecką.

 

Uczestnicy wycieczki, której przewodnikiem był znany z zeszłorocznego wyjazdu pan Jacek, mieli okazję zobaczyć przepiękny drewniany barokowy Kościół Pokoju p.w. Trójcy Świętej w Świdnicy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Palmiarnię w Wałbrzychu z niezwykłym bogactwem roślin (ponad 250 gatunków), prezentującym florę różnych stref klimatycznych oraz okazały zamek Książ, będący trzecim co do wielkości, po Malborku i Wawelu, zamkiem w Polsce. Jego widok w słonecznej, jesiennej scenerii pozostawił niezapomniane wrażenia.

Nasza wycieczka dotarła również do Walimia, gdzie jej uczestnicy zwiedzili podziemia jednego z najbardziej tajemniczych obiektów górniczych powstałych w czasie II wojny Światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich zwanego kompleksem "RIESE". Nie była to jednak jedyna podziemna wizyta naszych wycieczkowiczów, ponieważ po opuszczeniu Sztolni Walimskich udali się na zwiedzanie kopalni i muzeum górnictwa w Nowej Rudzie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, gdzie zgromadzona została bardzo bogata kolekcja sprzętu wojskowego począwszy od samolotów i czołgów, a skończywszy na umundurowaniu i broni białej. Była zatem okazja, aby panowie mogli powspominać czasy spędzone w wojsku i pochwalić się paniom znajomością sprzętu. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki udali się jeszcze na zwiedzanie Wrocławskiego Rynku, po czym choć zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do Starej Obry.