Miły zakątek, gdzie rzeki początek...

 • foto2.jpg
 • foto1.jpg
 • foto3.jpg
A A A

Na początek witamy sympatyków Starej Obry po przerwie spowodowanej "przewlekłą chorobą" naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że teraz będzie już wszystko w porządku i wszelkiego rodzaju wirusy i ataki hakerskie będą nas omijały. Zaczynamy zatem kontynuować relacje z wydarzeń, które miały miejsce w naszej miejscowości.

 

W słoneczną sobotę 24 czerwca odbył się IV Festyn Rodzinny. W tym roku jego formuła została rozszerzona o turniej piłki nożnej kat. Orlik "Stara Obra Cup 2017" z udziałem drużyn: GOS Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski (2 zespoły), LZS Cielcza oraz Grom Golina. Turniej, który był pierwszą od wielu lat imprezą sportową zorganizowaną w naszej miejscowości, został poprzedzony krótką uroczystością otwarcia boiska piłkarskiego. W trakcie uroczystości drużyna chłopców reprezentujących Starą Obrę: Oskar Andrzejczak, Krystian Olejniczak, Janek Wieczorek, Franek Jeleniewski i Kuba Walczak, wręczyła sołtysowi - Sławkowi Patryniakowi piłkę i gwizdek sędziowski i poprosiła o sędziowanie pierwszego oficjalnego meczu na nowo otwartym boisku piłkarskim. Sołtys, który wielokrotnie w przeszłości reprezentował drużyny piłkarskie Starej Obry, rozpoczął zatem pierwszym gwizdkiem mecz otwarcia pomiędzy drużynami SP Stara Obra i Gromu Golina. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1 : 1.

W tym miejscu należy wymienić wszystkie osoby i instytucje, bez pomocy których budowa i wyposażenie boiska nie byłyby możliwe. Ich bezinteresowna pomoc pozwoliła na to, by w miejscu, w którym jeszcze 2 lata temu rosło kilkadziesiąt dużych drzew, powstało małe, ale za to w pełni wyposażone boisko do piłki nożnej. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do:

 1. Pana Dawida GUZY z firmy AQUARIUS EUROPE z Poznania za ufundowania bramek.
 2. Państwa Anny i Zbigniewa Burdziągów za wsparcie w wyposażeniu boiska.
 3. Pana Mateusza BOLTA za wsparcie w wyposażeniu boiska.
 4. Banku Spółdzielczego w Jarocinie za wspieranie działalności sołectwa Stara Obra.
 5. Pana Radosława Nowickiego za wspieranie działalności sołectwa Stara Obra i pomoc w wyposażeniu boiska.
 6. Pana Przemysława Andrzejewskiego za wsparcie w wyposażeniu boiska.
 7. Pana Roberta Grembowskiego za wsparcie w wyposażeniu Boiska.
 8. Pana Roberta Filipowiaka za wspieranie działalności Sołectwa Stara Obra i pomoc w wyposażeniu boiska.
 9. Pana Sławomira Gruchały - Dyrektora GOS w Kożminie Wielkopolskim za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju "
 10. Pana Marcina Półrolniczaka za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju "Stara Obra Cup 2017"
 11. Pana Krzysztofa Misiaka za wsparcie w wyposażeniu boiska.
 12. Pana Sławomira Patryniaka za ogrom pracy włożonej w przygotowani boiska.
 13. Pana Artura Wieczorka za zainicjowanie przedsięwzięcia, włożoną pracę i organizację turnieju "Stara Obra Cup 2017".

A jak przebiegał turniej? Otóż na początek wszystkie drużyny zostały wprowadzone na boisko, każda przy dźwiękach muzyki przedstawiającej ich charakter (np. LZS Cielcza jako miejscowy odpowiednik Chelsea Londyn prze muzyce z filmu z udziałem Jamesa Bonda). Wprowadzającymi - opiekunami drużyn były: Amelia Mikołajczak, Zosia Bryll, Julia Pawełczyk i Ola Chojnacka i trzeba przyznać, że ze swej roli dziewczyny wywiązały się wyśmienicie. Mecze drużyny rozgrywały w czasie 2 x 10 min. w systemie "każdy z każdym". Rywalizacja na naszej małej sportowej arenie była zacięta a jej wynik przedstawia się następująco:

 • I miejsce - LZS Cielcza
 • II miejsce - Grom Golina
 • III miejsce - GOS Biały Orzeł II 
 • IV miejsce - GOS Biały Orzeł I.

Ponadto zostały przyznane wyróżnienia indywidualne w kategorii : Najlepszy zawodnik drużyny, Najlepszy strzelec, Najlepszy obrońca i Najlepszy bramkarz. I tak: 

 1. Najlepszym zawodnikiem drużyny GOS Biały Orzeł I został Tomasz Nowicki,
 2. Najlepszym zawodnikiem drużyny GOS Biały Orzeł II został Tobiasz Celebański,
 3. Najlepszym zawodnikiem drużyny LZS Cielcza został Nikodem Roguszczak,
 4. Najlepszym zawodnikiem drużyny Grom Golina został Jakub Grobelny,
 5. Najlepszym strzelcem turnieju został Nikodem Roguszczak (LZS Cielcza),
 6. Najlepszym obrońcą turnieju został Leszek Rybicki (GOS Biały Orzeł),
 7. Najlepszym bramkarzem turnieju został Janek Wieczorek (Grom Golina).

Medale i puchary drużynom wręczył sołtys Sławek Patryniak, któremu dzielnie asystowała Zosia Wieczorek. Wyróżnienia indywidualne wręczyli byli piłkarze LZS Stara Obra: pan Krzysztof Sowiński i pan Mariusz Regulski, co sprawiło im dużą przyjemność. Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali skromne upominki i wraz ze swoimi trenerami pozowali do pamiątkowych fotografii.

Po turnieju przyszedł czas na bardziej rozrywkową część festynu wypełnioną grami i zabawami dla dzieci i dorosłych. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie strażaków z Koźmina Wielkopolskiego, którzy pod kierownictwem Dh Mariusza Błaszczyka organizowali pokazy sprzętu strażackiego i konkursy, za co należą się im OGROMNE podziękowania. Dla uczestników festynu czekały jeszcze dmuchany zamek i zjeżdżalnia, a także funkcjonował punkt gastronomiczny obsługiwany przez mieszkańców Starej Obry. Wszystkich zabawiał muzyką i tańcem DJ HUNI, który bardzo szybko zyskał sympatię uczestników festynu i zabawy, która trwała do późnych godzin nocnych, a może wczesnorannych ;).